/
2018-10-17 12:15:27 |

AktualnościPROJEKT „PODKARPACKIE INICJATYWY LOKALNE 2018-2019”
 
Poszukujesz źródeł dofinansowania dla działalności społecznej? Zastanawiasz się skąd sfinansować warsztaty dla dzieci, za co wydać książkę o swojej miejscowości, a może potrzebujesz środków na zakup pomocy edukacyjnych do świetlicy dla dzieci. 5 lipca 2018 roku rozpoczął się nabór wniosków do konkursu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018”.
Fundacja Przestrzeń Lokalna jest operatorem środków w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na realizację projektu pn. „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018-2019” na terenie powiatu rzeszowskiego. Głównym celem projektu jest wzrost wiedzy i umiejętności oraz promocja aktywnych postaw społecznych z zakresu realizacji oddolnych i partycypacyjnych inicjatyw w woj. podkarpackim w latach 2018-2019.
SPOTKANIE INFORMACYJNE - 24 lipca 2018r., godz. 15:00- 16:30 - Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji Turystycznej w Tyczynie, Edyta Salnikow – koordynator; tel.: 667 048 313; e-mail: pil@przestrzenlokalna.org.pl
więcej
Obrazek
„Dzień Otwarty dla Nauczycieli w ZUS”
 

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w akcji informacyjnej
„Dzień Otwarty dla Nauczycieli w ZUS”
 
13 lipca b.r. (piątek) w godzinach od 10.00 do 14.00, w rzeszowskim Oddziale ZUS oraz sześciu jednostkach terenowych, będą na Państwa czekać eksperci, którzy:
  • udzielą informacji dotyczącej wpływu ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (tj. ustawy zmieniającej powszechny wiek emerytalny), na uprawnienia emerytalne nauczycieli;
  • wyjaśnią jakie warunki powinny być spełnione, by otrzymać świadczenia oraz w jaki sposób będą one wyliczane;
  • odpowiedzą na pytania dotyczące sposobu przygotowania wniosku o przyznanie emerytury, potrzebnych dokumentów, sposobu dokumentowania stażu pracy i wysokości wynagrodzenia;
więcej
Obrazek

PKS w Rzeszowie informuje, że od dnia 8 lipca 2018 r. komunikacja na liniach:
Rzeszów – Dynów p. Hartę;
Rzeszów – Dynów p. Futomę;
Rzeszów – Lecka,
Rzeszów – Kąkolówka;

wykonywana będzie wyłącznie od poniedziałku do soboty.
Obrazek

Regio Resovia – pierwszy tego rodzaju i na taką skalę projekt w kraju. Przedsiębiorczość, produkty lokalne, atrakcje turystyczne i kulturalne - to przykłady walorów i usług z terenu Powiatu Rzeszowskiego, które będą teraz promowane w Polsce pod wspólną marką „Regio Resovia”. W inicjatywę tą została również włączona gmina Błażowa.
Zapraszamy zatem do polubienia profilu Regio Resovia na FB https://www.facebook.com/RegioResoviaPL/, który będzie miał za zadanie informowania o najciekawszych wydarzeniach, obiektach i ludziach powiatu rzeszowskiego. Prosimy również o udostępnienie znajomym zaproszenia do profilu Regio Resovia na Państwa profilach FB.

 

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych długoterminową dzierżawą gruntów na korzystnych warunkach. Oferta jest kierowana do wszystkich mieszkańców gminy Błażowa. Osoby zainteresowane ofertą zapraszamy do kontaktu, z chęcią odpowiemy na Państwa ewentualne pytania.
 
Obrazek
W Powiecie Rzeszowskim rusza projekt:
Od przedszkola do seniora – projekt łączący pokolenia”
 
            W maju 2018  r. Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zatwierdził wyniki konkursu w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”, edycja 2018.       Pozytywnie  oceniony został  projekt pt. „Od przedszkola do seniora – projekt łączący pokolenia”, który będzie mógł być realizowany w powiecie rzeszowskim. Źródłem finansowania będzie budżet państwa.
więcej


 
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Dni Błażowej 2018

 
Impreza plenerowa Dni Błażowej, która odbędzie się w dniach 23-24 czerwca 2018 r. na obiektach sportowych i rekreacyjnych w Błażowej,  od lat przyciąga wielu uczestników. Wydarzenie jest doskonałą okazja do tego, by się spotkać, porozmawiać i przede wszystkim dobrze bawić. Jest również sposobnością do pokazania mieszkańcom wsi kierunków pozyskiwania dodatkowego źródła dochodów, które może być połączone z promocją kultury i tradycji. Operacja w formie imprezy plenerowej, prócz sfery rozrywkowej, ma na celu dotarcie do jak najszerszej grupy odbiorców angażując jednocześnie lokalnych twórców ludowych, rzemieślników i ludzi pragnących działać dla dobra i rozwoju  swoich miejscowości oraz promocję terenów wiejskich pokazując, że wieś może być jednocześnie tradycyjna z bogatą kulturą ale i nowoczesna – stająca się wzorem do naśladowania dla innych.
więcej
Obrazek
Uprzejmie zapraszam do udziału w sesji Rady Miejskiej w Błażowej, która odbędzie się w dniu 21 czerwca 2018r. o godz. 9:00 w sali narad Urzędu Miejskiego w Błażowej.
Obrazek

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje

Zjawisko/Stopien zagrożenia Burze z gradem/1
Obszar powiaty: jarosławski, łańcucki, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, Rzeszów
Ważność od godz. 14:00 dnia 08.06.2018 do godz. 19:30 dnia 08.06.2018
Prawdopodobieństwo 80%
Przebieg Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu, lokalnie także gradu. Suma opadów miejscami od 15 mm do 25 mm, a porywy wiatru do 70 km/h.